Letos opět začínáme v květnu

Úprava okolí kostela

Vážení přátelé, členové a příznivci okrašlovacího spolku v Potštejně,

Postupně dochází k „rozvolňování“ covidových opatření, což je pro nás příležitost aktivizovat činnost našeho spolku.

Něco jsme již zvládli na „individuálních akcích“ - např. úprava pěšinky na Letnou a nové na levý břeh Orlice, Zahradní ul., schody na Křížové cestě, o prostranství u sv. Salvátora. Konečně se ale můžeme sejít i na společné akci.

Oslovil nás pan Aleš Fiala, který upravuje prostranství kolem kostela sv. Vavřince a požádal o pomoc při úpravě okolí kostela před připravovanou oslavou 200 výročí vysvěcení kostela.

Jde o vystříhání nepatřičných dřevin z živého plotu kolem parčíku u kostela (je třeba mít zejména pákové nůžky a ochranné rukavice) a o vyčištění dlážděné cesty k boku kostela od trávy a mechu (široké motyčky, lopata). Pan Fiala se zúčastní a bude nás usměrňovat.

Zájemci o tuto akci se sejdou před kostelem v sobotu  15. května v 9 hodin.

Prosím, sdělte mi, kdo přijdete. Bude-li nás víc, můžeme se věnovat i stavění přístřešku na nářadí u Jitky Podolkové, natírání laviček, či úpravu plážičky Pod lipami.

Doufejme, že již do postcovidových časů vás zve za okrašlovací spolek

Slávek Hlinka